SOON

Balon próbny awangardy

20.10.2020 — 30.11.2020

About artist

Krzysztof Mętel (1993)

Dyplom magisterski przygotował w pracowni  dr hab. Dominika Lejmana na Wydziale Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Obecnie doktorant Międzywydziałowych Środowiskowych Studiów Doktoranckich UAP. Pracuje na stanowisku asystenta w VI Pracowni Malarstwa na uczelni macierzystej.

W trakcie studiów uczestniczył w wymianie studenckiej z Shanghai Normal University (pracownia malarstwa He Zhenhao), w programie Rewitalizacja – Powtórzenia w dobie nadprodukcji w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, a także w projekcie Roberta Kuśmirowskiego  No budget show – ubytek upadek utrata. Pierwszą wystawę indywidualną, Anestetyki, zaprezentował w wynajętym gabinecie lekarskim, w przychodni NZOZ „Plac kolegiacki” w Poznaniu.

W 2018 roku nagrodzony w konkursie Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Aneks oraz w konkursie malarskim organizowanym przez Fundację Wojciecha Fangora. W tym samym roku wziął udział w międzynarodowej rezydencji dla malarzy PAR, gdzie zdobył Grand Prix. W roku 2019 został laureatem konkursu Nowy obraz / Nowe spojrzenie, zrealizował miesięczną rezydencję zakończoną wystawą Under Construction w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, a także zaprezentował wystawę indywidualną Painting as a game w Knoxvill, w Stanach Zjednoczonych.