Do zobaczenia

25 lat działalności Galerii Ego

20.10.2023 — 16.12.2023

O artyście

Wystawa “Do zobaczenia”
Wernisaż 20.10.2023

Artyści : Tomasz Ciecierski, Ryszard Grzyb, Anna Kołacka, Wojciech Leder, Krzysztof Mętel, Krzysztof Sołowiej, Paweł Susid, Leon Tarasewicz, Włodzimierz Jan Zakrzewski oraz Erna Rosenstein, Natalia LL, i Stanisław Fijałkowski
Minęło 25 lat istnienia galerii Ego. W tym czasie w galerii odbyło się około 150 wystaw indywidualnych i zbiorowych. Działałyśmy  w przestrzeni miejskiej , na polu wydawniczym  jak również edukacyjnym. Nie sposób wymienić, a tym bardziej zaprosić do udziału w wystawie wszystkich ,  z którymi na przestrzeni lat galeria podjęła współpracę.

Dlatego na wystawę jubileuszową zaprosiłyśmy artystki i artystów z którymi poza zawodowymi łączą nas więzy przyjaźni.

Łączyła nas również szczególna więź z trojgiem nieżyjących już artystów; dlatego też ich prace postanowiłyśmy dołączyć do ekspozycji.

Jest to co prawda jubileusz, ale celem naszym nie jest „akademia ku czci” lecz wspólne, radosne świętowanie .

W naszej pracy najważniejsi są ludzie i ich dokonania. Doceniamy to bardzo i jesteśmy im za to  wdzięczne , ale także za zaufanie, lojalność, inspiracje i poczucie humoru.

Tak , jak na wystawę „Złoty środek”, która otwierała nową siedzibę galerii, tak i teraz artystki i artyści poproszeni zostali o wykonanie prac specjalnie na tę okazję.

Cieszymy się, że możemy je Państwu zaprezentować.

 

Partnerem wydarzenia jest: Vininova